@Administrator: wow xD
a już wszyscy wpadli w panikę hahah
@Administrator:
no w koncu :D
@Administrator:
Fajnie to wygląda :)
@Administrator: czy zniknął shoutbox?
@kleinesuzi: tak, ponieważ używało go niewiele osób. Jak będzie dużo głosów, żeby go przywrócić, to zostanie przywrócony.
@Administrator:
mi się podoba ;d juz sie balem, ze strona bedzie zamknieta a tu niespodzianka :)
@Administrator:
Aż przetestowałam :D fajne. Oby się to rozwijało :)
@Administrator: mi trochę brakuje go:D taki szybki sposób komunikacji to był
@Administrator:
mi tez brakuje shoutbox fajna była to opcja ;p
w sumie to po kilkunastu pierwszych godzinach mozna stwierdzic, ze panuje troche chaos bez kategorii :/ ludzie nie dodaja # przez co trzeba bedzie sie przekopywac do interesujacych nas rzeczy
@kleinesuzi: był mały bug i hash #witamsie nie był domyślnie dodawany do nowych postów z przywitaniem. Już naprawione. Also, nie idzie dodać nowego postu nie podając żadnych hashtagów :)
@Administrator: całkiem przyjemnie się to teraz prezentuje :D
@Administrator:
Podoba mi się nowa kolorystyka i strona główna przed logowaniem :D Poza tym duży plus za ułatwienie dodawania zdjęć i filmów :D
Z negatywów natomiast - może trochę malkontencę, ale o ile cieszę się, że strona wróciła, o tyle jej nowa forma jest moim zdaniem chybiona. Forma Tumblra jest fajna, ale nie dla forum, a dla osobistego pamiętnika, bo tym właśnie jest Tumblr. Po założeniu tam konta dostajesz własnego walla, na którym możesz postować własne wpisy lub repostować cudze, a inni użytkownicy mogą to komentować. Analogicznie działa z resztą wall na Facebooku i Instagramie. To nie forum samo w sobie, a funkcjonalność pozwalająca użytkownikowi na personalizację konta i ekspresję samego siebie. Wykorzystanie tej formy jako forum spowoduje jeden wielki chaos, bo żeby znaleźć jakiś wcześniejszy wpis będzie trzeba scrollować godzinami przez ogólnego walla zawierającego wszystko, albo znać hashtag, pod którym będzie się ów wpis znajdował.
Hashtagi przy jednoczesnym braku kategorii to właśnie największy problem problem. Ich dowolne tworzenie to fajny pomysł i może się przydać, ale nie zastąpi dobrze pomyślanych kategorii. Jak każdy będzie tworzył własne hashtagi, to za parę miesięcy będziemy mieli ich milion, z czego pod połowę z nich podpisane będzie po jednym poście, bo akurat ten hashtag się nie przyjął, albo post był tak niszowy, że nie powstał jeszcze żaden podobny. I teraz pojawia się cała seria pytań:
- Skąd mamy wiedzieć, że dany hashtag istnieje? 13 podstawowych wyświetla się na pasku u góry. A co z pozostałymi, których zrobi się niedługo znacznie więcej? Też będą na tym pasku?
- Jak wyszukać interesujący nas hashtag? Załóżmy, że mamy ich już znacznie więcej (1000 na przykład) i załóżmy, że mamy jakąś ich listę (na przykład wszystkie są na pasku u góry). Co zrobić, żeby wyszukać ten jeden nas interesujący? Przeszukać całą listę?
- Co jeśli niektóre hashtagi będą podobne i będą się tematycznie pokrywały (na przykład "pieluszki", "pieluchy" i "pampersy")? To bardzo prawdopodobne, jeśli będą one tworzone przez użytkowników, a znacznie utrudni wyszukiwanie. Instagram bazujący na hashtagach też boryka się z tym problemem. Dlatego po wyszukaniu frazy na Instagramie pojawia się lista zawierających ją hashtagów z adnotacją ile pod danym hashtagiem jest postów. I dlatego też ludzie na Insta na końcu swoich postów wrzucają cał, nieraz znacznie dłuższą, niż sam post, litanię hashtagów.
Kategorie może i są bardziej sztywne, ale dobrze zorganizowane pozwalają na lepszą kontrolę nad forum. Jeśli chcemy wejść w temat zawierający recenzję pieluch danej marki, to po prostu wchodzimy w kategorię AB/DL -> Pieluchy -> Recenzje i już mamy. Nie musimy się zastanawiać, czy wyszukać hashtag "pieluchy", "pieluszki", "pampersy", "pieluchomajtki", czy może "recenzje".
Kolejną rzeczą, której mi brakuje jest galeria. To przydatna funkcjonalność, jeśli chcemy przejrzeć same zdjęcia, albo z konkretnego zdjęcia przejść do profilu osoby, która je wstawiła. Nie chcemy wtedy scrollować przez przydługie posty z dokładnymi recenzjami pieluch, tylko znaleźć to jedno konkretne zdjęcie, do którego chcemy się na przykład odnieść w rozmowie.
Brakuje bardzo również shoutboxa. Nie powiedziałbym, żeby mało osób z tego korzystało. Urodziło się na nim kilka fajnych pomysłów, które, nawet jeśli ostatecznie nie weszły w życie, to inaczej w ogóle by nie powstały. Shoutbox jest bardziej naturalną dla człowieka i mniej zobowiązującą formą, co aktywizuje forumowiczów. Nikt nie chce pisać postów o niczym, ani postów z błędami, tymczasem na shoutboxie można nawet nie mając w danej chwili niczego ciekawego do powiedzenia napisać "Cześć! Co tam u was?" i jeśli będzie się miało szczęście, nawiąże się jakąś dłuższą konwersację, która albo przerodzi się w jakiegoś ciekawego posta, albo przejdzie na wiadomości prywatne.
No i jest jeszcze jeden mały problem natury technicznej - po wejściu w profil użytkownika ma się podgląd na listę jego postów, ale nie można otworzyć podglądu jego komentarzy.
Mam nadzieję, że jakoś pomogłem... Nie bijcie za krytykę :p
@Administrator: strona bardzo fajnie tearaz wygląda