Generalnie najprościej i najbezpieczniej jest zwykłą wodą jak ktoś nie ma doświadczenia. Dla niektórych lewatywa bywa nieprzyjemna/bolesna więc lepiej użyć wody, która przepłucze i jest najbardziej neutralna dla flory i śluzówki. Na początek nie sięgałabym po czopki bo te mogą mieć bardziej agresywny efekt. Wystarczy gruszka. Woda powinna być ciepła ale nie za ciepła. Przed zrobieniem lewatywy myjemy gruszkę. Pielęgnacja po nie jest konieczna, jedynie odbyt będzie przez około 40 minut bardziej wrażliwy więc warto mieć to na uwadze. Pierwsza lewatywa z mojego doświadczenia jest najmniej przyjemna i z czasem nasze ciało się przyzwyczaja. Jezeli chodzi o inne doświadczenia to duża ilość lubrykantu wywołuje bardzo szybki efekt przeczyszczający. Dzieje się tak ze względu na glicerynę w składzie. Ogólnie najważniejsza tutaj jest higiena, delikatność i wyczucie oraz komunikacja. Trzeba reagować na komunikaty jakie wysyła nam osoba na której przeprowadzamy taką operację. Jeżeli czuje dyskomfort i ból należy przerwać i na spokojnie poczekać az to co zostało wprowadzone wyjdzie. Tak naprawdę wszystko rozbija się o preferencje więc nie ma za dużo punktów które koniecznie trzeba spełnić. Bezpieczeństwo przede wszystkim.
@yddaddy nie. Efekt może być opóźniony. Z mojego doświadczenia następował po kilku minutach i w zależności od ilości powtórzeń trwał do 15 minut. Mówię o zwykłej wodzie bo przy innych środkach działanie może być inne.
To już kwestia indywidualna. Jednej osobie wystarczy jedna lewatywa a drugiej trzy. Plus jeszcze kwestia pojemności gruszki a te są różne. Niestety sama nie wiem ile dokładnie ma ta co jej używam. Ma jakies oznaczenie numeryczne jaki to rozmiar ale po tylu latach to nie wiem ile ona mogła mieć. Strzelam ze z 200ml
Przekleję swój komentarz z innej dyskusji:
Przy lewatywie bardzo ważne są: parametry wody, temperatura jak i stosowane dodatki. Zarówno błona śluzowa, tkanki jelit oraz flora bakteryjna są bardzo ważne w prawidłowym funkcjonowaniu tych regionów oraz bardzo wrażliwe na zmianę parametrów bytowania. Podsumowując:
1) Stosujemy wodę oczyszczoną, a najlepiej najpierw przegotowaną i ostudzoną.
2) Optymalna temperatura wody to 37,5 - 38,5 stopnia celsjusza. Zdecydowanie nie warto ryzykować i przekraczać 40 stopni, grozi to poważnymi uszkodzeniami śluzówki (białka denaturują w temperaturze 42 stopni ale należy pamiętać, że śluzówka jest zbudowana również z innych składników). Warto zaopatrzeć się w termometr elektroniczny do wody.
3) Stosujemy prawidłowy roztwór soli dodanej do wody. Należy pamiętać, że naturalnie w komórkach występuje roztwór soli (a dokładniej między innymi jonów sodu) NaCL 0,9% i taki warto odwzorować, jeżeli lewatywa ma być "przyjemna" dla tkanek jelit. Roztwór samej przegotowanej wody będzie powodował "wyciąganie" wody z komórek co może prowadzić do nieprzyjemnych objawów ze strony organizmu poprzez zachwianie równowagi jonów we krwi.
W skrócie warto dodać 9g soli kuchennej (ważne - niejodowanej! np. takiej do przetworów typu kłodawska). "domowa" sól najczęściej jest jodowana, także warto zakupić niejodowaną. Ilość soli należy odmierzyć na wadze, osobiście polecam "jubilerską" dostępną na allegro.
4) Co do dodatków to osobiście polecam tylko "czystą" tzn. z dodatkiem soli lub z gliceryną w małej, rozsądnej ilości (ale tutaj uwaga, stosowałem glicerynę apteczną, bardzo podrażnia oraz przyśpiesza perystaltykę jelit). Należy pamiętać, że przez śluzówkę jelit do organizmu łatwo wnikają substancje, w związku z czym należy pamiętać, że to co dodamy dostanie się również do krwioobiegu. Owszem, w literaturze można spotkać różne przepisy ale należy mieć na względzie, że najczęściej nie są to sprawdzone źródła informacji, a po drugie czasy i składy w sklepach się zmieniają tak jak to powyżej zostało napisane w przypadku mydła.
5) Jeżeli chodzi o objętość, to polecam zaczynać od 1 - 1,5l wody. Jeżeli stosujemy wlew montowany na wysokości, to należy mieć na uwadze, aby różnica w wysokości nie była zbyt duża, bo znacząco zwiększa to ciśnienie wody! Poleca się zachować ok. 1m wysokości od wlewu.
6) Do wlewu stosujemy wyczyszczony sprzęt, a najlepiej zestawy dostępne na allegro i amazonie do tego przeznaczone.
7) I najważniejsze - w przypadku nasilających się nieprzyjemnych doznań i bólu przerywamy zabawę! Owszem, uczucie pełnego brzucha jest standardowe z racji wypełnienia płynem ale szczególnie na początku należy mieć na uwadze reakcje swojego organizmu, w końcu on jest najważniejszy.
Jakby ktoś miał dodatkowe pytania, to z chęcią na nie odpowiem, doświadczenie bazuje na mojej osobistej praktyce, jak również wiedzy dostępnej na innych portalach.
Szczerze mówiąc to nie zauważyłem, żeby pora dnia jakoś szczególnie wpływała na przebieg lewatywy.
Możesz dać malutkiej wlewke 150 ml na pierwszy raz enema się nazywa
Lewatywa tudud
@ydaddy: tak, są gotowe lewatywy są małe i mają do 200ml, natomiast lewatywy tradycyjne są większego rozmiaru.
@yddaddy: jak najbardziej, ogólnie powiedziałbym, że im większa pojemność tym większy efekt późniejszy.